dipmetre satış ve imalatı

MAKARALI KUYU DİP METERESİ

Kuyu dipmetresi su sondaj, zemin etüd, jeotermal kuyularda su seviyesini ölçen cihazlardır.

Kuyu dipmetresi üzerinde mm. hassasiyetinde metre düzeneği vardır. Kuyuya salınan probun suyla teması ile cihaz üzerinde kırmızı ışık yanar ve sesli uyarı verir.

Kuyu dipmetreleri Yeraltısuları, su sondajı ve zemin etüd araştırmalarında kullanıllanılır.  Makaraya sarılmış metraj baskı şeritli düz kablonun ucunda bulunan prob su ile temasında sesli ve ışıklı uyarı verir, bu esnada kablo üzerindeki metraj baskı şeridinden mesafe bilgisi okunarak su seviyesine olan net mesafe ölçülür. Makaralı su seviye ölçerler, birçok farklı modelde ve uzunlukta üretilebilirler. Sağlamlık, hafiflik pilinin kolaylıkla değiştirilebilmesi, arazi çalışmalarında büyük avantaj sağlar.

Kablo uzunluğu:150m.

Modüler Sistem

Makaralı su seviye ölçerin tüm elektronik aksamı kapak üzerine montajlanmıştır, bakım gerektirmez elektronik bir arıza durumunda yeni kapak saniyeler içinde takılarak cihaz kullanıma hazır hale gelir.

Kullanım Alanları

  • Anlık yeraltı suyu seviye ölçümleri
  • Pompa testi
  • Taban suyu seviye ölçümleri

Sesli ve Işıklı İkaz

Yeraltı suyu seviyesinin sıhhati bir şekilde tespiti için, temas noktasına ulaşıldığı anda sinyal verilmesi önem arz etmektedir. Cihaz üstünde bulunan ses kaynağı  ve lamba  suya temas anında sesli ve ışıklı uyarı verilir. Pompa testi sırasında ortamda bulunan ekipmanlardan kaynaklanan yükses ses nedeniyle su seviyesinin belirlenmesi kimi zaman oldukça güç olabilmektedir.Bu sebeple cihaz üzerinde çok güçlü bir ses kaynağı ve güneş ışığında dahi görülebilen güçlü bir LED lamba tercih edilmiştir.

Standart Kalem Pil

Makaralı su seviye ölçer 2 adet kalem (AA) pil ile çalışır. Standart ürün olduğu için her yerde ve arazide kolaylıkla değiştirilebilir.

Hızlı Prob Değişimi

Makaralı su seviye ölçerler için arazide en çok karşılaşılan problem probun takılması sonucu kablonun kopmasıdır.Bu problemin çözümü için ,cihazın servis adresimize ulaşmasından sonraki en geç 2 iş günü içinde prob garantisi verilmektedir.

Çelik Şeritli Kablo

Özel çelik şerit üstündeki metraj baskı üzeri plastik kaplı düz şekilli kablo, milimetre çözünürlüğündedir.Kolay okunabilmesi için sarı renk üzerine siyah puntolar, her 1 metre için kırmızı renkli puntolar kullanılmıştır.

Stoktan teslim inklinometre borusu için arayın. + 90 533 616 18 67